CASE STUDY Walidacja oprogramowania

Walidacja oprogramowania

Zadanie

System SAP, moduły SD (Sales and Distribution), SCM (Supply Chain Management), FICO (Financial Accounting and Controlling).

Zakres prac

Wsparcie Systemu SAP w swoim zakresie obejmuje zarówno operacje, jak i realizację projektów. Głównym zadaniem w ramach operacji było utrzymanie systemu w stanie zwalidowanym. Podstawowym narzędziem stosowanym w celu jego realizacji jest proces kontroli zmian, który gwarantuje, że wszystkie zmiany przed wprowadzeniem na serwer produkcyjny zostaną odpowiednio ocenione, udokumentowane i przetestowane. W ubiegłym roku przeprowadziliśmy około 3000 kontroli zmian.

Jednym z realizowanych projektów była walidacja w ramach implementacji systemu SAP w nowych lokalizacjach. Przenoszone było aktualne, już zwalidowane rozwiązanie oraz wykonywane były dodatkowe modyfikacje. W wyniku tego procesu zostało uaktualnionych kilkadziesiąt Specyfikacji Wymagań Użytkownika oraz ponad 100 specyfikacji funkcjonalnych i technicznych. Dla przenoszonego rozwiązania wykonano szereg testów regresyjnych ale w ograniczonym zakresie. Nowe modyfikacje zostały w pełni przetestowane (testy jednostkowe, testy systemowe, testy akceptacyjne użytkownika).

Rezultat

Wdrożenie zakończyło się sukcesem, a główny system SAP został rozszerzony o kolejne 3 implementacje. Całość prac odbywała się w oparciu o przygotowany Plan Walidacji i przeprowadzoną Analizę Ryzyka. Na koniec, prace zostały podsumowane w Raporcie z Walidacji.

PODZIEL SIĘ NA:

Request a consultation

Do not hesitate to contact us to get the best services! Call us or you can leave your number below and we will contact you.

Zamów konsultację

Masz pytania odnośnie naszej oferty? Zadzwoń lub zostaw swój numer poniżej i my zadzwonimy do Ciebie.

Julia Janowska FORMULARZ KONTAKTOWY

FORMULARZ KONTAKTOWY