BLOG PL Nowy wymiar efektywności w rekrutacji: eCVoicebot

Szukasz skutecznego narzędzia do zarządzania preselekcją kandydatów z grupy Blue Collars? Rozwiązaniem jest eCVoicebot, wirtualny asystent który przeprowadzi za Ciebie nawet 1000 rozmów w tym samym czasie i zaoszczędzi setki godzin pracy Twoich zespołów.

Rekrutacje prowadzone masowo w branżach takich jak produkcja, budownictwo, logistyka, handel, transport, spedycja, ochrona często wiążą się ze żmudnym procesem preselekcji kandydatów, w którym powtarzalność działań nie pozwala skutecznie sprostać wymaganiom KPI w organizacjach. Rekruterzy tracą czas na rozmowach, które są przekładane przez kandydatów lub nie odbywają się wcale. Realizacja procesów rekrutacyjnych niesie frustrację w zespołach, przedłuża się w czasie i ostatecznie negatywnie wpływa na wizerunek firmy.

W dobie kryzysu ekonomicznego, narastających zmian w zachowaniach kandydatów i pracodawców, w obliczu zjawiska niedopasowania talentów oraz nie zaopiekowania zawodowego doświadczonych grup wiekowych, konieczne jest innowacyjne podejście do procesów rekrutacyjnych i zejście z utartych przez lata ścieżek, które nie spełniają już swoich funkcji. 

proces preselekcji kandydatów

Pracodawcy, portale i agencje pracy, pomimo silnego rozwoju obszaru HR Tech i dostępności wielu zaawansowanych narzędzi optymalizujących procesy, często jeszcze poruszają się według dawno zaszczepionych metod, nie reagując tym samym na zmiany trendów i rosnącą świadomość kandydatów, o których toczy się gra. Dostawcy usług rekrutacyjnych nie są zatem w stanie w pełni sprostać wymaganiom rynku, nie potrafią stosownie wyselekcjonować kandydatów dla swoich klientów, nie realizują z sukcesem powierzonych projektów. 

Kandydaci oczekują od ekspertów działów HR  dostarczania w ogłoszeniach o pracy prawdziwych treści, chcą szybkiej komunikacji, bez konieczności wysyłania CV i bez obowiązku wypełniania dodatkowych formularzy. 

W  dobie ciągłych i trudnych zmian na rynku pracy rozwiązaniem jest digitalizacja i automatyzacja procesów rekrutacyjnych. Konieczna jest edukacja i usprawnienie pracy działów HR w organizacjach poprzez aktywne wykorzystanie narzędzi optymalizujących zarządzanie kapitałem ludzkim. 

eConsulting jest największym partnerem Cornerstone OnDemand, dostawcy zaawansowanych rozwiązań technologicznych w obszarze zarządzania talentami. W ofercie systemu znajdują się moduły będące odpowiedzią na problemy w obszarze rekrutacji, onboardingu, szkoleń oraz oceny i rozwoju pracowników. Od niedawna dostępny jest również, wsparty na ATS Cornerstone, zautomatyzowany, wirtualny asystent eCVoicebot zasilany AI innowacyjne i konkurencyjne narzędzie w obszarze preselekcji kandydatów dla grupy Blue Collars.

System posiada realny i sprawdzony potencjał generowania setek godzin oszczędności w masowych procesach rekrutacyjnych. Idea jego powstania zrodziła się kilka lat temu w międzynarodowym gronie ekspertów, ściśle związanych z branżą rekrutacyjną i obszarem IT. Rozwiązanie skierowane jest do pracodawców, którzy na co dzień mierzą się z rotacją pracowników na poziomie 30% rocznie. Główne założenie to precyzyjna weryfikacja kompetencji twardych kandydatów, szybko i bez nawiązywania czasochłonnych relacji.

Komunikator przeprowadza nawet 1000 rozmów w jednym czasie, dzięki czemu pracodawca skupia się wyłącznie na selekcji i zatrudnieniu najlepszych kandydatów. Narzędzie zapisuje i przechowuje wyniki wszystkich rozmów, w 38 językach. Stosując funkcjonalność filtrów pracodawca szybciej podejmuje decyzje w prowadzonych procesach rekrutacyjnych.

Przeprowadzone w środowisku testowym wywiady z kandydatami w ramach kampanii na stanowisko: “Pracownik sklepowy” do jednej z wiodących sieci handlowych w Polsce dowodzą, że automatyzacja eCVoicebot pozwoliła organizacji zaoszczędzić aż 640 godzin, redukując realny czas pracy kilkunastoosobowego zespołu rekrutacyjnego z 670 godzin do 30 godzin z wykorzystaniem technologicznego asystenta rozmów. Aż 80% kandydatów podjęło umówione rozmowy z eCVoicebot, tylko 20% wg raportów pracodawcy nie pamiętało o zaplanowanych w kalendarzu rozmowach. Success rate od złożenia aplikacji przez kandydata do wywiadu z eCVoicebot wynosi aż 96%!

O powodzeniu pracodawców w procesie rekrutacyjnym, poza profesjonalnym, wykwalifikowanym zespołem rekruterów, stanowią odpowiednio dobrane narzędzia, dzięki którym organizacja zwinnie wyselekcjonuje kandydatów spełniających wszystkie kryteria zatrudnienia. Uwolnienie czasu zespołów rekrutacyjnych i poświęcenie go na podejmowanie trafnych decyzji w rozmowach z najlepiej dobranymi kandydatami powinno leżeć w interesie każdej rozwojowej organizacji będącej prekursorem zmiany w myśleniu o rynku pracy i jego uczestnikach, w kierunku pełnej cyfrowej transformacji.

Magdalena Śliwa
Account Manager

Przedstawicieli eCVoicebot będzie można spotkać w dniach 14-15 listopada, podczas wydarzenia E-Learning Fusion 2023 w Warszawie.

PODZIEL SIĘ NA:

Request a consultation

Do not hesitate to contact us to get the best services! Call us or you can leave your number below and we will contact you.

Zamów konsultację

Masz pytania odnośnie naszej oferty? Zadzwoń lub zostaw swój numer poniżej i my zadzwonimy do Ciebie.

Julia Janowska FORMULARZ KONTAKTOWY

FORMULARZ KONTAKTOWY