Twoje korzyści

Praca w eConsulting to coś więcej niż zawodowe obowiązki. Dołączając do nas otrzymujesz dostęp do różnorodnych benefitów i szeregu możliwości.

Opieka medyczna Medicover

Po okresie 3 miesięcy współpracy każdemu konsultantowi przysługuje pakiet medyczny Medicover, a wraz z nim dostęp do prywatnej opieki medycznej. Współfinansujemy również pakiety rodzinne.

Pakiet sportowy Multisport

Nasi konsultanci po przepracowaniu 6 miesięcy mają możliwość korzystania z pakietu sportowego Multisport. Karta daje szeroki dostęp do klubów sportowych i innych obiektów sportowo-rekreacyjnych.

Pakiet szkoleń

Każdemu konsultantowi przysługuje budżet szkoleniowy w wysokości do 8000 zł w skali roku. W ramach pakietu oferowane są szkolenia zewnętrzne i kursy pozwalające uzyskać oficjalne certyfikaty. Konsultanci mają również dostęp do szkoleń wewnętrznych oraz bezpłatnych kursów językowych organizowanych w siedzibie firmy.

Możliwość pracy z domu

W przypadku niektórych projektów istnieje możliwość pracy zdalnej. Wraz ze wzrostem długości stażu pracy konsultanta zwiększa się liczba dni, które można przeznaczyć na pracę zdalną.

Stabilność i bezpieczeństwo współpracy

Zależy nam na komforcie pracy naszych konsultantów i dlatego oferujemy wybór formy zatrudnienia przy jednoczesnym zachowaniu ciągłości projektów. Współpracujemy w oparciu o umowę na czas nieokreślony po przepracowaniu okresu próbnego. Po zakończeniu każdego projektu proponujemy udział w następnym lub realizację projektów wewnętrznych firmy.

Wybór formy współpracy

Specjaliści przychodzący do nas mają możliwość wyboru formy współpracy – umowę o pracę bądź kontrakt. Niezależnie od wyboru formy zatrudnienia wszystkim konsultantom przysługują jednakowe benefity.

Rozwój

eConsulting umożliwia swoim konsultantom rozwój zawodowy zgodny z ich ambicjami i potencjałem. Każdemu przysługuje roczny budżet 8000zł na szkolenia i kursy. Oferujemy również udział w specjalnie przygotowanym programie mentorskim.

Ciekawe projekty

Oferowane przez nas projekty zachęcają do ciągłego rozwoju i podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Dają również dostęp do międzynarodowego know-how. Co więcej, ich multikulturowy charakter pozwala doskonalić zarówno umiejętności językowe, jak i interpersonalne.

Atmosfera pracy i integracja

W naszej codziennej pracy stawiamy na relacje. Z myślą o naszych konsultantach organizujemy różnego rodzaju spotkania oraz imprezy firmowe. Dbamy o liczne atrakcje i niebanalnie spędzony czas – wspólne gotowanie, pokazy barmańskie, paintball i inne.

Poznaj nas

Obecnie eConsulting to zespół blisko 100 konsultantów – specjalistów w danym obszarze technologicznym. Razem budujemy atmosferę pracy opartą na profesjonalizmie i wzajemnym zrozumieniu. Tworzymy miejsce sprzyjające rozwojowi osobistemu i przyjacielskim relacjom.

Proces rekrutacji

W każdym procesie rekrutacyjnym widzimy szansę na poznanie osób pełnych zaangażowania i entuzjazmu. Ludzie są najcenniejszą wartością naszej firmy. Wierzymy, że tylko wspólnie jesteśmy zdolni tworzyć najlepsze rozwiązania. Dlatego też oprócz kompetencji, ważna jest dla nas pasja, uczciwość, komunikatywność.

 

Proces rekrutacji składa się z kilku etapów i służy poznaniu merytorycznych oraz interpersonalnych cech kandydata.

 

a

Wysyłasz CV

Otrzymujemy Twoje CV przesłane on-line lub na nasz adres email: praca@econsulting.pl.

b

Kontaktujemy się z Tobą

Osoba z działu rekrutacji podczas wstępnej rozmowy telefonicznej sonduje Twoje oczekiwania, aspiracje i potrzeby.

c

Weryfikujemy Twoje umiejętności

Ponownie kontaktujemy się z Tobą. Nasz konsultant techniczny przeprowadza rozmowę kwalifikacyjną, podczas której sprawdza poziom Twoich kompetencji. Jest to doskonały moment do zadania przez Ciebie pierwszych pytań dotyczących obszaru technologicznego, czy też roli w planowanym projekcie.

d

Tworzymy Twój profil

Po pozytywnej weryfikacji merytorycznej tworzymy twój Profil oraz organizujemy spotkanie z kierownikiem projektu. Na tym etapie ustalane są również warunki przyszłej współpracy.

e

Spotykasz się z kierownikiem projektu

Na tym etapie przeprowadzona jest rozmowa z kierownikiem projektu, który decyduje o udziale w projekcie oraz Twoim zakresie obowiązków.

f

Rozpoczynasz projekt

Po pozytywnej opinii kierownika, rozpoczynasz projekt przy stałej współpracy z nami. Jest to również moment podpisanie Umowy.

Rozwój i szkolenia

eConsulting to zespół specjalistów z międzynarodowym doświadczeniem, wspierających naszych klientów w obszarze IT. Posiadają oni odpowiednią wiedzę, kwalifikacje i umiejętności, a także komercyjne doświadczenie z pożądanej dziedziny.

Nasi konsultanci mają wpływ na własny rozwój zawodowy i ścieżkę kariery, zgodnie ze swoimi aspiracjami i kompetencjami. Nasz zespół tworzą specjaliści o zróżnicowanym doświadczeniu. Wyróżniamy następujące profile kompetencyjne:

 

trainee

Trainee
Osoba na tym stanowisku często nie ma jeszcze długiego doświadczenia zawodowego w pracy w danym obszarze technologicznym. Zazwyczaj jest to osoba w trakcie studiów, po praktykach, czy też zmieniająca branżę lub prowadząca początkowe własne projekty.

junior

Junior Consultant
Osoba ta ma przynajmniej roczne doświadczenie w pracy w IT. Posiada podstawową wiedzę i jest chętna do dalszego rozwoju

professional

Professional Consultant
Konsultant na tym stanowisku może się wykazać minimum 3-letnim doświadczeniem zawodowym. Samodzielnie wykonuje swoje obowiązki. Jest ukierunkowany na dalszy rozwój zawodowy.

senior

Senior Consultant/Leader Techniczny
To osoba z co najmniej 5-letnim doświadczeniem w branży i udziałem w zaawansowanych projektach. Charakteryzuje się bardzo wysokimi umiejętnościami technicznymi, a także potencjałem do przekazywania swojej wiedzy młodszym konsultantom.

Team Leader
Osoba na tym stanowisku ma co najmniej 10-letnie doświadczenie w branży i wykazuje się szeroką wiedzą techniczną. Posiada też zdolności interpersonalne umożliwiające sprawne kierowanie pracą młodszych pracowników.

 

Dbamy o to, aby nasi konsultanci czuli się doceniani, a ich wysiłki włożone w rozwój kwalifikacji zawodowych były wspierane i promowane. Co roku przeprowadzamy badania satysfakcji naszych konsultantów, w których określają oni swoje oczekiwania i aspiracje. Pozwala nam to trafnie zaproponować odpowiednie kroki zawodowe.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że branża IT jest niezwykle dynamiczna. Istotne jest więc, aby nieustannie się doskonalić i zdobywać nowe kwalifikacje. Naszym konsultantom zapewniamy dostęp do międzynarodowego know-how oraz chętnie inwestujemy w ich nowe umiejętności. Doskonałą okazją do rozwoju jest uczestnictwo w projektach, ale nie mniej ważne jest dla nas inwestowanie w profesjonalne szkolenia.

 

Firma oferuje programy i szkolenia takie jak np.:

  • Program mentorski: wewnętrzny program skierowany do pracujących konsultantów, pragnących poszerzyć swoją wiedzę o nowe obszary technologiczne. Program prowadzony jest przez konsultantów, którzy są ekspertami w poszczególnych dziedzinach. Każdego roku wybieranych jest 4 do 5 mentorów oraz technologii, które są zgodne ze strategią rozwoju eConsulting.
  • wewnętrzne szkolenia branżowe: są to szkolenia organizowane tylko dla pracowników eConsulting. Najczęściej są to szkolenia techniczne, m.in. Salesforce, IOS, Tibco. W zależności od potrzeb proponujemy również szkolenia z  umiejętności miękkich. Działania te mają wesprzeć codzienną pracę naszych pracowników.
  • zewnętrzne szkolenia i kursy pozwalające uzyskać oficjalne certyfikaty: są to szkolenia prowadzone przez firmy zewnętrzne, finansowane przez naszą firmę. eConsulting oferuje pakiet szkoleń w wysokości 8 000 zł w skali rocznej na każdego pracownika. Nie jest to jednak kwota stała. Cechuje nas indywidualne podejście do pracowników.
  • doszkalanie w zakresie znajomości języków obcych: obecnie prowadzone są zajęcia z języka francuskiego, niemieckiego i angielskiego.

Atmosfera pracy

U nas współpraca nie oznacza jedynie angażowania się w projekty. Tworzymy atmosferę sprzyjającą wspólnej integracji. Wierzymy, że tylko w zgranym zespole możemy zdziałać więcej.

Regularne imprezy integracyjne

W ramach działań integracyjnych organizowane są wspólne wyjścia do restauracji, pubów i klubów. Aktywnie czas spędzamy na niestandardowych spotkaniach, takich jak wspólne gotowanie, czy pokazy barmańskie. W okresie letnim konsultanci zapraszani są także na weekendowe wyjazdy firmowe.

Wdrożenia nowych konsultantów

Każda nowa osoba może liczyć na sprawne wprowadzenie w swoje obowiązki, dzięki opiece osoby z działu personalnego oraz innych konsultantów. Doświadczenie pokazało, że nowi konsultanci doskonale i szybko dopasowują się do organizacji.

Sprawna komunikacja w biurze

Dbamy, aby wszystkie działy firmy oraz konsultanci pracowali w jednym miejscu. Dzięki temu poza formalnymi drogami komunikacji możliwe jest sprawne przekazywanie informacji podczas zwykłej rozmowy.

Możliwość pracy zdalnej przy wybranych projektach

W zależności od projektu oferujemy pracę w biurze naszej firmy, biurze klienta, pracę z domu lub łączenie tych form. Wymiar czasu, w jakim można pracować w formule zdalnej, uzależniony jest od stażu pracy w firmie.

FAQ

Zależy nam na komforcie obecnych pracowników, ale też tych przyszłych. Jesteśmy zawsze otwarci na rozmowę i chętnie odpowiadamy na pytania.

Czy eConsulting jest firmą rekrutacyjną?

eConsulting jest firmą zajmującą się konsultingiem IT. Nie jest typową agencją doradztwa personalnego, ponieważ poszukiwani specjaliści są zatrudniani bezpośrednio przez naszą organizację. Oznacza to, że opiekujemy się pracownikami przez cały okres zatrudnienia, oferujemy im szeroki pakiet benefitów i zapewniamy ciekawe projekty. Jesteśmy nastawieni na długotrwałą współpracę.

Jak przebiega proces rekrutacji w eConsulting?

Pierwszym etapem zaraz po pojawieniu się nowego projektu jest weryfikacja CV zapisanych  w firmowej bazie kandydatów oraz tych, które na bieżąco spływają w odpowiedzi na ogłoszenia. Następnie przeprowadzana jest rozmowa, najczęściej telefoniczna, sprawdzająca znajomość języków obcych oraz inne aspekty takie jak np. dostępność, preferencje co do lokalizacji miejsca pracy, oczekiwania finansowe. Kandydat proszony jest o wypełnienie formularza aplikacyjnego odpowiedniego do stanowiska. Osoby, które spełniają podstawowe wymagania projektu zapraszane są na spotkanie w biurze. Jest to doskonały moment na poznanie doświadczeń zawodowych kandydata, a także przedstawienia możliwości, jakie daje eConsulting. Częścią spotkania jest także weryfikacja techniczna, w której sprawdzane jest doświadczenie, umiejętności i kwalifikacje. W zależności od sytuacji weryfikacja ta może być prowadzona telefonicznie. Wynikiem pozytywnej oceny kandydatury jest rozmowa w siedzibie Klienta.

Dlaczego pojawiają się wciąż te same oferty pracy?

Współpracujemy z wieloma międzynarodowymi firmami, które nieustannie poszukują do swoich projektów doświadczonych osób. Zapotrzebowanie na specjalistów branży IT jest bardzo duże. eConsulting ciągle pozyskuje nowych klientów i dlatego rośnie liczba projektów. W związku z tym poszukiwani są często pracownicy o podobnych umiejętnościach, a ogłoszenia pozostają bez zmian.

Jak długo czeka się na rozpatrzenie aplikacji?

Zawsze staramy się jak najszybciej odpowiadać na zgłoszenia. Zdarza się, że kontaktujemy się już nawet następnego dnia. Jest to jednak uzależnione od danego projektu, gdzie okres ten może wynosić od ok. 2 tygodni do nawet miesiąca.  W momencie dopasowania profilu kandydata do stanowiska podejmujemy kolejne kroki rekrutacyjne. Jeżeli przez dłuższy czas nie ma od nas informacji o postępowaniu rekrutacyjnym, oznacza to, że w przypadku danego stanowiska prowadzimy rozmowy z innymi kandydatami. Jednakże każdą aplikację z zawartą klauzulą o ochronie danych osobowych umieszczamy w firmowej bazie. Dzięki niej możliwe jest odpowiednie dopasowanie profilu kandydata do przyszłych projektów.

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w eConsulting?

eConsulting to w dużej mierze grono doświadczonych specjalistów z branży IT. Do projektów angażujemy osoby z odpowiednimi kompetencjami i umiejętnościami. Nie oznacza to jednak zamknięcia drogi dla osób rozpoczynających karierę. Niektóre projekty pozwalają nam na zatrudnienie osób na początku ścieżki zawodowej. Chętnie inwestujemy w młode talenty i potrafimy dostrzec potencjał.

Co dzieje się z pracownikiem po zakończeniu projektu, przy którym pracował?

Proponując zatrudnienie jesteśmy nastawieni na długotrwałą współpracę. W związku z tym każdy pracownik po zakończeniu danego projektu ma możliwość zaangażowania się w kolejny. Dokładamy wszelkich starań, aby następne projekty spełniały bieżące potrzeby naszych specjalistów. Dział personalny eConsulting dba o płynne przejście między projektami.

Dlaczego niektórzy konsultanci eConsulting nie pracują w biurze firmy?

Większość naszych konsultantów pracuje w biurze eConsulting. Umożliwia to integrację pracowników, lepsze poznanie się oraz sprawniejszy obieg informacji. Chcemy, aby każdy czuł się dobrze współpracując z nami. Jednak niektóre projekty wymagają częstszej obecności w siedzibie Klienta. Wtedy też proponowana jest praca poza naszym biurem. Innym przypadkiem jest praca zdalna, gdzie konsultanci wykonują swoje obowiązki z  miejsca zamieszkania.

Jak wygląda kontakt konsultanta z firmą, gdy pracuje on u Klienta?

Komunikujemy się z naszymi konsultantami głównie za pomocą telefonów i maili firmowych. Jest to nieuniknione zwłaszcza w przypadku osób pracujących w biurze Klienta. Kolejną formą kontaktu są wszelkie wydarzenia firmowe. Każdego pracownika zapraszamy na comiesięczne spotkania pracownicze, wyjazdy integracyjne, spotkania świąteczne i okolicznościowe.

Co zrobić, jeśli chciałbym współpracować z eConsulting, ale nie widzę w obecnej chwili odpowiedniej dla mnie oferty pracy?

Dokumenty aplikacyjne są przez nas gromadzone, aby móc szybko reagować w momencie pojawienia się nowego projektu. Informacje na temat kandydatów w naszej bazie danych umożliwiają sprawne i odpowiednie dopasowanie profilu do danego stanowiska. Branża IT jest niezwykle dynamiczna. Dlatego też niezależnie od ogłoszeń zapraszamy do wysłania aktualnego CV, najlepiej w języku angielskim i w wersji edytowalnej, na adres mailowy praca@econsulting.pl. Prosimy również o zaznaczenie, jakie stanowisko jest preferowane. Każde CV jest przez nas analizowane i zachowane dla przyszłych procesów rekrutacyjnych.

Jeżeli już raz wysyłane były dokumenty aplikacyjne do eConsulting, czy wskazane jest ponowne aplikowanie na dane stanowisko?

W przypadku każdej rekrutacji zapoznajemy się z nadesłanymi dokumentami, które następnie zapisujemy w firmowej bazie kandydatów. Wszystkie aplikacje zawierające klauzulę o ochronie danych osobowych przechowywane są do celów bieżących i przyszłych procesów rekrutacyjnych. Ponowne wysyłanie dokumentów aplikacyjnych na to samo stanowisko bądź podobne pozawala nam zaktualizować w bazie chęć kandydata do uczestnictwa w rekrutacji. Dlatego też nie ma przeciwskazań do wielokrotnego wysyłania aplikacji. Należy jednak pamiętać, że w momencie pojawienia się nowego projektu zawsze wracamy do kandydatów już zapisanych w bazie.

Co ma zrobić kandydat, który chciałby odpowiedzieć na kilka ogłoszeń pracy?

W sytuacji zainteresowania wieloma ofertami, możliwe są dwa sposoby działania. Kandydat może aplikować na ogłoszenie, które najbardziej mu odpowiada z informacją dodatkową o chęci uczestnictwa w podobnych procesach rekrutacyjnych. Można również aplikować na każde ogłoszenie osobno. Jednakże należy pamiętać, iż w takim przypadku ciężko jest nam jednoznacznie określić, która oferta jest dla kandydata najatrakcyjniejsza.

Czy firma daje możliwość pracy za granicą?

Jesteśmy jak najbardziej otwarci na zagraniczne projekty. Naszymi klientami są międzynarodowe korporacje z różnych branż, które poszukują specjalistów do pracy w Polsce i za granicą. Proces rekrutacji na projekty zagraniczne jest taki sam jak w przypadku polskich ofert pracy. Istotne jest, że do zagranicznych projektów poszukujemy odpowiednich osób wśród nowych kandydatów lub też promujemy swoich obecnych pracowników. Bierzemy pod uwagę aktualne potrzeby naszych konsultantów, dzięki czemu mają oni wpływ na swoją karierę. Wspieramy chęci poszerzania swoich kwalifikacji oraz umiejętności.

Czy znajomość języków obcych jest wymagana do pracy w eConsulting?

Znajomość języków obcych jest niezwykle ceniona w eConsulting. Należy być przygotowanym na weryfikację języków obcych podczas rekrutacji. Zdecydowana większość projektów wymaga umiejętności swobodnej komunikacji na co dzień w języku angielskim. Określenie poziomu znajomości języka znaleźć można w każdym naszym ogłoszeniu. Klientami eConsulting są przede wszystkim międzynarodowe firmy, które wymagają znajomości języka angielskiego. Inne języki są niewątpliwie dużych atutem. Niekiedy pojawiają się oferty bez konieczności znajomości języka obcego.

Czy oferty pracy ograniczają się tylko do stanowisk technicznych?

Siłą eConsulting jest grono specjalistów z branży IT, którzy uczestniczą w różnorodnych projektach. Zespół ten nieustannie się powiększa. Rozwój firmy wymaga sprawnego funkcjonowania działów personalnego, sprzedaży, księgowości i zarządu. Oznacza to często potrzebę zasilenia biura osobami nietechnicznymi. Bieżące zapotrzebowanie na tego typu stanowiska można śledzić na stronie internetowej bądź głoszeniach na portalach internetowych.

Czym jest umowa o poufności?

Każdy kandydat, aby kontynuować proces rekrutacji zobowiązany jest zapoznać się z treścią umowy o poufności i ją zaakceptować. Jest to standardowy dokument, który pozwala nam polecić danego kandydata Klientowi. Należy pamiętać, że umowa dotyczy wyłącznie projektów  prowadzonych w ramach jednej konkretnej firmy i jest skonstruowana tak, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno kandydatowi, jak i naszej firmie. Zwyczajowo udostępniamy treść dokumentu kandydatowi wcześniej i odpowiadamy na ewentualne pytania.

Czym jest formularz aplikacyjny kandydata?

Dokument ten jest jednym z etapów rekrutacji. Każdy kandydat uczestniczący w naszym procesie rekrutacji proszony jest o wypełnienie formularza dotyczącego danego stanowiska. Formularz dotyczy danych kandydata, jego oczekiwań finansowych, okresu wypowiedzenia, jego umiejętności zawodowych, językowych oraz samooceny w poszczególnych technologiach. Wypełnienie dokumentu jest niezbędne do dalszych rozmów rekrutacyjnych.

Do góry